חברת ניקיון מוצאים בקלות
חברת ניקיון מוצאים בקלות באמצעות טופ פולישינג!

כתמים עקשניים במיוחד

כתמים הם אחד הגורמים המרכזיים לדהיית צבע וליצירת בלאי מהיר של משטחים או בדים מכל סוג, ואין אחד שלא חווה ונתקל בהם. הכתמים נוצרים על ידי מינים שונים של לכלוך, אך יש מקומות בבית, בעבודה וברכב שבהם, באופן טבעי, מצטבר יותר לכלוך או שמדובר בסוגי לכלוך שהם בעלי השפעה מזיקה ומחמירה יותר על החפצים שלנו. כתמים עקשניים אלה לא ניתן לנקות ולהסיר על ידי תכשירי ניקיון ביתיים, מכיוון שהם דורשים שירותי ניקיון מקצועיים.

אילו כתמים דורשים ניקיון מקצועי

 1. כתמים על רצפות – מדובר בכתמים נפוצים יחסית, שכל מי שעבר דירה נתקל בהם. מה שפחות ידוע לגבי כתמים אלה היא העובדה שהם קשורים לחומר ממנו עשויה הרצפה ולגימור שלו. כלומר, יש הבדל בין כתמים שנוצרים על רצפת עץ, על אריחי קרמיקה, על בטון או כל חומר אחר. לפעמים באמת מדובר בכתמים שתוכלו לנקות ללא בעיה מיוחדת על ידי חומר שטיפה וקרצוף, אך יש מקרים שבהם לא יהיה מנוס אלא להזמין חברת ניקיון מקצועית. זה תקף במיוחד אם מדובר על רצפת עץ או בטון שקשה מאוד לנקות אותה.
   
 2. כתמים על קירות – הקירות בבית או במקום העבודה שלנו חשופים ללכלוך, בין השאר, מעשרות ידיים שנוגעות בהם, מטיגון במטבח ומקשקושים ושרבוטים של ילדים. אבל החוכמה הגדולה היא לא רק לנקות את הלכלוך מהקירות, אלא לעשות את זה בצורה שלא תגרום ליותר נזק. ומכיוון שקירות מלוכלכים הם הדבר הראשון שרואים כשנכנסים לבית או למשרד, חשוב מאוד לנקות אותם באופן מקצועי שישמור עליהם ככל הניתן.
   
 3. כתמים על שטיחים – כמו הרצפות, גם כתמים אלה שכיחים מאוד, בטח אם מדובר במקום עבודה שמכוסה שטיחים מקיר לקיר. חשוב לדעת ששטיחים סופגים כל נוזל שנשפך עליהם והסרת הכתמים שנוצרים משלל הנוזלים, מציבה בדרך כלל אתגר רציני שקשה מאוד להתמודד עימו. במרבית המקרים, גם אם תצליחו לנקות חלק מהכתם, הלכלוך נכנס כל כך עמוק פנימה, שאין לכם סיכוי לנקות את כולו בעצמכם ותיאלצו בכל זאת להיעזר בבעל מקצוע.
   
 4. כתמים על ספות וריפוד – אין דבר יותר מעצבן מכתם על הספה בסלון, ה-מקום שבו כולנו אוהבים לרבוץ, לשבת בשקט ולהירגע, או על הריפוד של הרכב שבדרך כלל נחוץ לנו באופן יומיומי לנסיעות ולסידורים. אבל, גם כאן, כמו עם השטיחים, כתמים אלו נוצרים תדיר, בטח אם יש ילדים בשטח. ומכיוון שהריפוד, גם של הספה וגם של הרכב, עשוי בד מסיבי יותר שלרוב אין לנו את הניסיון או הידע לנקות אותו, וכן מכיוון שבכל זאת הבד הזה נראה לעיני כל והפגם הקטן ביותר שייגרם לו יבלוט לעיני על, למעט עזרה ראשונה מיידית של מגבונים וקצת מים, מומלץ מאוד להזמין בעל מקצוע לנקות את הכתמים. זה אמנם דורש מכם לוותר על הנוחות שלכם, לכמה שעות במקרה הטוב, ולפעמים גם ליותר, אך בעל מקצוע לניקוי ריפודי הרכב או הספה האהובה הוא היחידי שיוכל לטפל בכתמים באופן מיטבי.

מדוע לא תוכלו להסיר את כל סוגי הכתמים בעצמכם

האמת היא שלכל כתם יש פיתרון ייחודי, אך לא כל כתם תוכלו לנקות בעצמכם ואם בכל זאת תרצו להסירו, תצטרכו להזמין שירותי ניקיון מקצועיים. אפשר למנות 3 סיבות עיקריות לשאלה מדוע לא תוכלו לנקות את הכתמים באופן עצמאי:

 1. משך הזמן שעבר מאז שנוצר הכתם – ככל שהכתם ישן יותר ולא מטופל, כך גדלה אי הסבירות להסירו לחלוטין. חשוב לדעת שכאשר נשפך נוזל, הוא יושב תחילה על פני השטח, אך עם הזמן הוא מתחיל להגיב עם הבד או חומר הגלם עליו הוא נמצא וגורם לו לשנות את צבעו ולדהות, וכך גם כאשר מנקים את הכתם לבסוף, הבד או המשטח לא חוזרים לצבעם המקורי. לכן ההמלצה היא לטפל בכתם כמה שיותר מהר.
   
 2. אי ידיעה של מקור הכתם – קשה מאוד להסיר כתם שלא ידוע מה מקורו, כיוון שבחירת השיטה וחומר הניקיון הרצוי הופכת מורכבת יותר. במקרה כזה, עומדים הניסיון והידע הנדרשים לזכותם של בעלי המקצוע שפשוט יידעו לעשות בחירה מושכלת של שיטה או חומר ניקיון מתאים או שיתחילו עם חומרי ניקיון מתונים ורק לאחר שלא יצליחו, יעברו לחומרים חזקים יותר.
   
 3. אי התאמה בין הכתם לסוג הבד או המשטח – יש כתמים עקשניים במיוחד ושבנוסף לכך הם גם נוצרים על בד או משטח עדינים במיוחד, שילוב שהופך את פעולת הניקיון למורכבת מאוד, הרבה יותר מאשר לו הם היו נמצאים על סוג בד או משטח אחרים.

 

אז מה בכל זאת אפשר לעשות עד שמגיעה חברת הניקיון

בשורה התחתונה, אם הספה, השטיח, ריפוד הרכב או כל אלמנט אחר שיקר לליבכם מוכתם ואינכם מצליחים לנקותו או שאתם בכלל לא מעוניינים לקחת את הסיכון בגרימת נזק חמור יותר, צרו קשר עם שירותי ניקיון מקצועיים.
יחד עם זאת, אל תחכו יותר מדי זמן. מומלץ ליצור עם חברת ניקיון קשר מהר ככל האפשר למועד יצירת הכתם. רצוי גם שתדעו לספק כמה שיותר מידע על מקור הכתם לחברה. שני דברים אלה יעזור מאוד להסרה מוצלחת של הכתם ולהחזרת הפריט למצבו הקודם.