חברת ניקיון מוצאים בקלות
חברת ניקיון מוצאים בקלות באמצעות טופ פולישינג!

ניקוי גרנוליט

יש לך רצפת גרנוליט? ניקוי מקצועי לגרנוליט הוא ללא ספק אינו פשוט וצריך ידע ומכשור לבצע זאת בדרך כלל באמצעות לחץ מים חזק (גרניק) או באמצעות קיטור ניתן להסיר את הלכלוך בין הסדקים הקטנים ברצפה.

מהו משטח גרנוליט?

משטח הגרנוליט, עבור אלה שלא מכירים, הוא ריצוף המורכב מחתיכות אבנים קטנות, אותם מצופפים ומהדקים יחד, עד לקבלת משטח אחיד. ריצוף גרנוליט נמצא, על פי רוב, מחוץ לבתים והוא מומלץ לריצוף שבילים, מדרכות, משטחי ישיבה בחצרות וריצוף כניסה לבית. משטח גרנוליט שכיח מאוד בחצרות של בתים פרטיים. משטח הגרנוליט אינו נוטה להתלכלך לעיתים קרובות אולם, מעת לעת, יש להזמין שירותי ניקוי גרנוליט מקצועיים ולבצע ניקוי יסודי של המשטח. ניתן כמובן לשטוף במים את הגרנוליט אבל, ברגע שמצטבר אבק קשה, כתמי שומן וכתמים אחרים, מומלץ לבצע ניקוי מקצועי.
 

משטח גרנוליט

מדוע צריך לבצע ניקוי גרנוליט מקצועי?

ניקוי גרנוליט אינו מסובך, ניקוי גרנוליט בלחץ מים מתבצע בקלות ונמשך לא יותר מ-30 דקות ובהתאם לגודל המשטח. בנוסף, מדובר בריצוף יפה לעין. בשל המרקם המיוחד של הגרנוליט יש לנקותו אחת לכמה שנים, בצורה יסודית ומקצועית באמצעות התזת מים בלחץ גבוה, על ידי חברות המתמחות בכך. גרנוליט סופג, במרווחים הקטנים שבין האבנים הקטנות המרכיבות אותו, לכלוכים מסוגים שונים: שומנים ואבק, הגורמים להשחרתו, הפוגמת במראה היפה שלו. 

שיטות הניקוי של משטחי הגרנוליט המיוחדים

אז איך מנקים גרנוליט הלכה למעשה? ישנן שתי שיטות מרכזיות לביצוע הפעולה:

  • חומצת מלח – יש לפזר מעל רחבי משטח הגרנוליט חומצת מלח, בכמות לא גדולה מדי כדי לא לפגום בגרנוליט. לאחר מכן, מרכיבים על גבי מכונת פוליש מברשת קרבון, העשויה משיער גס. בשלב הבא, עוברים באמצעות מכונת הפוליש על משטח הגרנוליט, עד להסרת הלכלוכים השונים והכתמים. המכונה, בעזרת מברשת הקרבון, מבצעת ממש פעולה של שיוף המשטח וחידושו.
     
  • מכונת קיטור – מדובר במכונה המבצעת חימום מים באמצעות קיטור ולאחר החימום, התזה של המים על משטח הגרנוליט, בלחץ גבוה. שיטה זו נחשבת לפחות יעילה משיטת חומצת המלח. מכונת הקיטור מנקה רק את השכבה העליונה של הלכלוך ואינה מבצעת שיוף של המשטח כמו שעושה מכונת הפוליש. אף על פי כן, זו השיטה הנפוצה ביותר והמומלצת על ידי מרבית החברות העוסקות בניקוי גרנוליט. 
     
  • ניקוי בלחץ מים - בעזרת גרניק מכשיר ייעודי המוציא סילון מים חזק, ניתן לנקות לעומק הגרנוליט ולהסיר כתמים והצטברות לכלוך קשה בין החריצים הרבים.

אז מהו מחיר ניקוי גרנוליט?

מחיר ניקוי גרנוליט נע בין 15 ל- 40 ₪ למטר מרובע. שתי צורות הניקוי שהוזכרו קודם לכן, עולות אותו הדבר. מה שכן משפיע על המחיר הוא, כמות הלכלוך שהצטברה על משטח הגרנוליט, ככל שהגרנוליט יותר מלוכלך, כך מחיר הניקוי יהיה גבוה יותר. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שמשך זמן העבודה, במקרה של לכלוך כבד, יהיה ארוך יותר. דבר נוסף המשפיע על המחיר הנו, גודל השטח אותו צריך לנקות.

במקרה זה הנוסחה דווקא הפוכה, ככל שהמשטח גדול יותר, המחיר למטר רבוע, יהיה נמוך יותר. כאן, בטופ פולישינג, תוכלו לקבל מידע אודות חברות המספקות שירותי ניקיון של גרנוליט, להיכנס לטופס השארת פרטים ולקבל במהירות רבה, מספר הצעות מחיר מספקים שונים.
 

מחיר ניקוי גרנוליט בממוצע

מחיר ניקוי גרנוליט בממוצע: 27 ₪

טווח מחיר גבוה 40 ₪

טווח מחיר נמוך 15 ₪

האם ניתן לשמור על ניקיון הגרנוליט לאחר ביצוע הניקוי?

לאחר שתזמינו ותבצעו ניקוי גרנוליט מקצועי, מומלץ שתדאגו לתחזק את המשטח, באופן קבוע, על ידי ביצוע ניקוי, עם חומרים המיועדים לכך, על בסיס חומצתי. חשוב לשמור על הוראות היצרן כשמנקים את הגרנוליט עם החומר. יש לשטוף היטב את שאריות החומר, בתום ביצוע פעולת הניקוי. מדי פעם מומלץ לטאטא את המשטח מלכלוך קל, באמצעות מטאטא עם סיבים עבים וגסים. במידה ותתחזקו בצורה זו את הגרנוליט, תוכלו לבצע ניקוי מקצועי של המשטח, רק אחת לשלוש שנים. 

ניקוי גרנוליט זאת לא משימה קלה

גרנוליט נחשבת לאחד מסוגי הריצוף הנוחים והיעילים ביותר לשימוש בתנאי חוץ, מאחר ולמעשה מדובר במעין הדבקה מיוחדת של אינספור חלקיקי אבן קוטנים זה לזה, הניתנים לעיצוב בעזרת צבעים שונים, כך שניתן לשלב ולהתאים את חיפוי האבן הנהדר הזה כמעט בכל מקום, ציבורי ופרטי. אך בשונה מהתקנת הריצוף, בכל הקשור לפעולות כמו ניקוי גרנוליט ותחזוקתה - כאן כבר מדובר על מלאכה מורכבת יותר, לפחות עבור הצרכן הפרטי.

 

ניקוי גרנוליט

איך מבצעים ניקוי גרנוליט באופן מקצועי?

בשונה מכמעט כל סוג ריצוף אחר הניתן לשטיפה - אם על ידי חומר ניקוי גנרי ואם בעזרת חומרים ייעודיים שנרקחו במיוחד לשם ניקוי חומר הגלם הספציפי של סוג הריצוף, הרי שבמקרה של ניקוי גרנוליט מדובר בטכניקת שונה לחלוטין, הדורשת "כניסה" לכל החריצים הקטנים שבין האבנים הקטנות, באופן יעיל אך מנגד לא מזיק.

 

באופן דומה, ניתן להשוות ניקוי רצפת גרנוליט אולי לטכניקה של קרצוף רצפה אך קשה בהרבה יותר, הדורש מראה אסתטי, אך כמובן מבלי להזיק לחומר עצמו. אז איך מצליחים לעשות חידוש גרנוליט, מבלי לפגוע בו? התשובה פשוטה משאתם חושבים, ויעילה להפליא - באמצעות קיטור רותח.

איך זה עובד עם קיטור או לחץ מים?

ניקוי גרנוליט בקיטור נעשה על ידי צינור מיוחד שלא רק מתיז את האדים הרותחים בקיטור, אלא הוא גם עושה זאת בלחץ גבוה, כך שרמת הניקוי הגבוהה למעשה מובטחת, ואנו מתחייבים לעמוד גם בתנאים קשים של פגיעות מזג אויר וזמן ביעילות. ניקיון מקצועי חייב להיעשות באמצעות כלים ייעודיים, ובלי קיטור המופעל בלחץ חזק למעשה הניקוי יהיה קשה מאד (מאד) לביצוע במקרה הטוב, ורחוק מלהיות שלם במקרה הפחות טוב. 


השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6052505

נעזרים בפורטל טופ פולישינג

אנשי הצוות המסורים של החברות השונות באתר טופ פולישינג עומדים לרשותכם בכל רגע וישמחו להגיע עד אליכם בכל מקום ואזור בארץ, ולנקות ביסודיות את משטח הגרנוליט שלכם, כמו משטחי אבן נוספים לרבות בפנים הבית.

 

תתפלאו למצוא גם עבור ניקוי גרנוליט מחיר ידידותי ונוח למדי, בדומה לשאר השירותים המעולים שאנו מציעים. כל השירותים באתר טופ פולישינג עומדים בתקנים המחמירים ביותר של איכות ובטיחות, ותוכלו לראות אצלכם בבית כיצד ההצלחה מדברת בעד עצמה.