חברת ניקיון מוצאים בקלות
חברת ניקיון מוצאים בקלות באמצעות טופ פולישינג!

ניקוי פאנלים סולאריים

מעוניינים לנקות את הגג הסולארי? מחפשים חברה מקצועית אשר מספקת שירות של ניקוי פאנלים סולאריים באזורכם? בעמוד זה תוכלו לקרוא בהרחבה על הנושא וגם לערוך השוואת מחירים בין מספר חברות מובילות.

שירות מקצועי לניקוי פאנלים סולאריים 

ניקוי פאנלים סולאריים הוא היבט חיוני להבטחת היעילות והפרודוקטיביות המקסימלית של מערכת האנרגיה הסולארית בבית. עם הזמן, פאנלים סולאריים עלולים לצבור לכלוך, אבק, צואת ציפורים ושאר פסולת, מה שעלול להפריע ליכולתם לקלוט את אור השמש ולהפיק חשמל.

 

ניקוי קבוע לא רק משפר את ביצועי הלוחות אלא גם מאריך את תוחלת החיים שלהם. עם ציוד וטכניקות נכונות, שמירה על פאנלים סולאריים נקיים הופכת למשימה פשוטה, המאפשרת לך לרתום את מלוא הפוטנציאל של אנרגיה מתחדשת ולתרום לעתיד ירוק יותר.

 

ניקוי פאנל סולרי

למה חשוב לנקות גג סולארי?

ברגע שהפאנל הסולארי מלוכלך, הוא לא מנצל ביעילות המירבית את קרני השמש שמגיעות אליו, והיכולת שלו לייצר חשמל עלולה להיחלש בעד 30 אחוזים. זה אומר שבעל הפאנל מפסיד לא מעט כסף, בטח אם יש לו מספר גדול של פאנלים סולאריים.

 

מלבד ההפסד הכלכלי, הלכלוך שמצטבר על הפאנל פוגע בו בטווח הארוך, וגורם ליצרן להסיר את האחריות שניתנה לפאנל. לכן, ניקוי פאנלים סולאריים הוא דבר שאסור לזלזל בו או להזניח אותו בשום פנים ואופן.

מחיר לניקוי פאנלים סולאריים

כמו ישראלים טובים, לנו חשוב לדעת בעיקר מה המחיר. אז צריך לזכור שמורכבות העבודה די משפיעה על המחיר, כך שקשה לתת מספרים מדויקים. בכל מקרה, נוכל לספר לכם שישנו מחיר מינימום מסוים שתידרשו לשלם עבור הגעה של אנשי מקצוע.

 

מעבר למינימום הזה, שעומד על כמה מאות שקלים, מקובל לגבות תשלום על פי מספר הלוחות שאותם צריך לנקות. המחיר משתנה לרוב עקב מספר הלוחות ובאם מדובר בבית פרטי או בניין – בבניין המחיר הוא 6-8 ₪ ל-3 לוחות ועבודה בבית פרטי המחיר יהיה לפי 500-600 ₪.

שטיפת פאנלים סולאריים

ניקוי פאנל סולארי חשוב במיוחד בעונת הקיץ הארוכה שלנו, מכיוון שלאורך החורף הגשמים שיורדים מדי פעם עושים לנו את העבודה. את הניקיון עצמו אפשר לבצע לבד, בעזרת מערכת שטיפה אוטומטית, או בעזרת צוות מקצועי שמתמחה בתחום.

 

אם תרצו לנקות את הפאנלים הסולאריים שלכם לבד, תצטרכו להשתמש במברשת מיוחדת שמיועדת לשטיפת פאנלים, ובמים שעברו סינון וטיפול, כך שאין בהם אבנית או מינרלים אחרים.

 

שימוש במי ברז רגילים לניקוי פשוט יהרוס את הפאנלים. גם אנשי מקצוע מוסמכים עובדים בשיטה הזו, אך כמובן שיש להם כבר את הציוד והמים המיוחדים. המערכות האוטומטיות לשטיפת פאנלים סולאריים נמצאות גם במערכות גדולות וגם במערכות פרטיות.
 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6052505

להלן השלבים לניקוי פאנל סולארי:

 • בטיחות: לפני תחילת תהליך הניקוי, ודא את בטיחותך על ידי ביצוע כל אמצעי הזהירות הדרושים. כבה את מערכת הפאנלים הסולאריים והימנע מלדרוך על הפאנלים כדי למנוע נזק או תאונות.
   
 • בדוק את הנחיות היצרן: עיין בהוראות היצרן או בהנחיות הספציפיות למערכת הפאנלים הסולאריים שלך. לחלק מהיצרנים עשויים להיות המלצות או הגבלות ספציפיות לגבי שיטות ניקוי או מוצרים.
   
 • בחר את הזמן הנכון: עדיף לנקות את הפאנלים הסולאריים מוקדם בבוקר או מאוחר בערב כאשר הפאנלים קרירים ואינם חשופים לאור שמש ישיר. ניקוים כשהם חמים עלול לגרום למים או לתמיסות ניקוי להתאדות במהירות ולהותיר מאחור שאריות.
   
 • הסר פסולת: התחל בהסרה עדינה של לכלוך, עלים או פסולת מפני השטח של הפאנלים הסולאריים באמצעות מברשת רכה או מפוח עלים. הקפד לא לשרוט או להזיק ללוחות תוך כדי כך.
   
 • הכן תמיסת ניקוי: צור תמיסת ניקוי על ידי ערבוב של חומר ניקוי עדין או סבון כלים עם מים. הימנע משימוש בכימיקלים קשים או בחומרי ניקוי שוחקים העלולים להזיק ללוחות.
   
 • נקה את הפאנלים: טבול ספוג רך או מטלית לא שוחקת בתמיסת הניקוי ונגבו בעדינות את פני הפנלים הסולאריים. התחל מלמעלה ועבוד למטה, תוך שימוש בתנועות מעגליות עדינות. הימנע מהפעלת לחץ מופרז כדי למנוע שריטות.
   
 • שטיפה במים: לאחר הניקוי יש לשטוף היטב את הפאנלים במים נקיים באמצעות צינור או דלי. הקפד להסיר את כל עקבות תמיסת הניקוי.
   
 • יבש את הפאנלים: אפשר לפאנלים הסולאריים להתייבש באופן טבעי או השתמש במטלית רכה ונטולת מוך כדי לייבוש בעדינות. ודא שהפנלים יבשים לחלוטין לפני הפעלת המערכת מחדש.
   
 • תחזוקה שוטפת: קבע לוח זמנים לניקוי קבוע עבור הפאנלים הסולאריים שלך כדי למנוע הצטברות מוגזמת של לכלוך ופסולת. בהתאם למיקום שלך ולגורמים הסביבתיים, מומלץ לנקות אותם כל 3-6 חודשים.
   

ניקוי של פאנל סולרי

מהי השיטה העדיפה?

אז הצגנו כאן שלוש שיטות שונות, איך נדע מהי השיטה שמתאימה לנו? כמובן ששטיפה אוטומטית נשמעת כמו השיטה הטובה והמתקדמת ביותר, אך חשוב להכיר את המגבלות והחולשות שלה.

 

הבעיה העיקרית של המערכת הזו היא שטיפה לא מספיק יעילה, שלא משפרת מאוד את היעילות של הלוחות הסולאריים בהפקת החשמל, וכך בעצם די מחמיצה את הרעיון המרכזי של השטיפה.

 

שטיפה עצמית היא עניין מורכב מכיוון שצריך את הציוד הייעודי והמים המטופלים, ולא תמיד הגג שעליו מותקנים הלוחות הוא מרחב בטוח ונוח לעבודה.

 

הזמנה של אנשי מקצוע פותרת לכם את החסרונות של שתי השיטות האחרות: אנשי המקצוע מגיעים עם הציוד הייעודי, ויש להם את הניסיון והידע איך לעבוד ולנקות את הלוחות הסולאריים, גם אם המרחב לא ממש נוח. כדאי רק לוודא שיש  להם אישור ורישיון לעבודה בגובה ושהם מבוטחים. 

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6052505

סיכום

אם כבר דאגתם להתקין מערכת של פאנלים סולאריים, לא לנקות אותה ולהזניח את הטיפול בה זה מעשה לא חכם. חשוב להקפיד על הניקוי של המערכת כדי לשמור עליה, וכמובן כדי למקסם את הרווח שהיא מעניקה לכם. אנחנו בטופ פולישינג נסייע לכם לקבל מספר הצעות מחיר לניקוי הפאנלים, מבעלי מקצוע אשר מספקים את השירות באזורכם.