חברת ניקיון מוצאים בקלות
חברת ניקיון מוצאים בקלות באמצעות טופ פולישינג!

ניקוי ריצוף חוץ

ניקוי ריצוף חוץ הוא משימה חיונית המבטיחה את הניקיון, הבטיחות ואריכות החיים של החלל החיצוני. ניקוי קבוע לא רק מסיר כתמים מכוערים והצטברות, אלא גם מסייע במניעת החלקות, נפילות ונזקים אפשריים. במאמר נסביר על איך עושים ניקוי לריצוף החוץ, מהם השלבים וכמה יעלה להזמין בעל מקצוע שיעשה זאת בעבורכם.

למה ריצוף החוץ מתלכלך כל כך?

אחת השאלות שמן הסתם מטרידה אתכם בהקשר הזה היא איך יכול להיות שריצוף שעד לא מזמן נראה חדש ויפה, עכשיו מלוכלך כל כך. מה שהכי מתסכל זה שגם כאשר מנקים ושוטפים את הריצוף הזה שוב ושוב הוא נותר מלוכלך.

 

למה זה קורה? ההסבר פשוט מאוד. עם הזמן, הלכלוך חודר אל תוך החריצים הקטנטנים שיש בכל מרצפת, ומעכיר את הצבע של הריצוף. זה לכלוך שלא יוצא בניקיון רגיל, ולא משנה בכמה חומרי ניקוי תשתמשו, או כמה חזק תקרצפו את הריצוף.

 

ניקוי ריצוף חוץ בלחץ מים

הסיבות המרכזיות לניקוי ריצוף חוץ

ניקוי מרצפות חוץ הוא דבר חשוב לכל מי שיש לו שטח מרוצף מחוץ לבית, וגם לבעלי חנויות ועסקים. ברור למה: ריצוף מלוכלך ממש לא מזמין, וגורם למקום להיראות מוזנח ולא נקי. לעומת זאת, ריצוף חוץ מבריק ויפה מושך אנשים להיכנס פנימה.

 

מלבד העניין המנטלי, חשוב לנקות את הריצוף גם מבחינה בריאותית ותברואתית, בטח אם הוא משמש כשטח שעליו אוכלים או מכינים אוכל. לכלוך מביא חיידקים, בקטריות, ועוד דברים שאנו ממש לא רוצים שיהיו בקרבת האוכל שאנו מכניסים לפה.

 

כתבנו גם על:

ניקוי רצפת חוץ - כיצד זה מתבצע?

בדרך כלל מה שנהוג לעשות זה לעבוד עם חומרי ניקוי שונים, שאמורים להוריד את כל הכתמים העקשניים. אבל הבעיה הגדולה בשיטה הזו היא שגם חומרי הניקוי הכי עוצמתיים לא תמיד מסוגלים להתמודד עם כתמים עקשניים, ומצד שני עלולים לפגוע במרקם ובריצוף עצמו. 

 

שיטה מצוינת לניקוי שלא פוגעת בריצוף היא ניקוי באמצעות לחץ מים גבוה. מים בלחץ גבוה מותזים על ריצוף החוץ, ומסירים גם את הכתמים הגרועים ביותר בלי לפגוע בריצוף עצמו.

 

השיטה מתאימה למגוון רחב ביותר של משטחי ריצוף. במקרים מורכבים יותר ניתן להתיז ממים רותחים בלחץ גבוה, והקיטור שנוצר מסוגל להתמודד אפילו עם כתמי שומן. כמו כן, ישנם מצבים בהם נשתמש במכונות פוליש לניקוי ייסודי ועמוק של הריצוף.

מה המחיר של ניקוי רצפות חוץ?

קודם כל, חשוב לנו להזכיר שיש מגוון משתנים שיכולים להשפיע על המחיר, ולכן קשה לומר כמה הניקוי יעלה בדיוק. המשתנה המשמעותי הוא לרוב שטח הריצוף שצריך לנקות, כאשר ככל שהשטח יהיה גדול יותר המחיר יהיה זול יותר מבחינה יחסית. משתנים נוספים הם רמת הלכלוך ומורכבות העבודה. באופן כללי אפשר לומר שהמחיר הוא בין 12 ל- 40 ₪ למטר רבוע. 

 

מחיר ממוצע למ"ר לניקוי ריצוף חוץ

מחיר ממוצע למ"ר לניקוי ריצוף חוץ: 26 ₪

טווח מחיר גבוה 40 ₪

טווח מחיר נמוך 12 ₪

אלו השלבים לניקוי ריצוף חוץ:

השלבים לניקוי ריצוף חוץ עשויים להשתנות בהתאם לסוג חומר הריצוף, אלו השלבים הכלליים שצריך לעקוב אחריהם:

  1. סדר את האזור: הסר כל רהיט, צמחים או חפצים מהריצוף החיצוני כדי שיהיה מקום פנוי לניקוי.
     
  2. ניקוי ראשוני: התחל בלטאטא או שימוש במברשת נוקשה כדי להסיר לכלוך רופף, עלים ופסולת מהמשטח. שלב זה עוזר להכין את הריצוף לניקוי יסודי יותר.
     
  3. טיפול מקדים בכתמים: אם אתה מבחין בכתמים עקשניים או שינוי צבע בריצוף החוץ, שקול לטפל בהם מראש בתמיסת ניקוי מתאימה. עקוב אחר ההוראות על המוצר ואפשר לו לשבת כמה דקות כדי לחדור לכתמים.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6052505

סיכום

ניקוי ריצוף חוץ הוא משימת תחזוקה מכרעת השומרת על הניקיון, הבטיחות והעמידות של חללי חוץ. בין אם זה מרפסת, דק או כל סוג אחר של ריצוף חיצוני, משטחים אלו חשופים כל הזמן ללכלוך, פסולת ופגעי מזג האוויר. על ידי ביצוע השלבים שתיארנו במאמר, ריצוף חוץ יכול להישמר במצב אופטימלי, ולשפר את המראה הכללי ואת השימושיות של אזורי מגורים בחוץ.